LONGINES

Zegarki Longines

There are 651 products.

Showing 1-32 of 651 item(s)

Active filters

Zegarki Longines - historia marki

Marka luksusowych zegarków Logines narodziła się w Szwajcarii w 1832 roku, kiedy założył ją Auguste Afassiz. Firma już od początku czerpała inspirację z tradycji, dzięki czemu szybko zyskała renomę na całym świecie. Zegarki Longines doceniane są przede wszystkim za wysoką jakość oraz niepowtarzalne wzornictwo, wyróżniające się niezależnie od panujących trendów. Symbolem marki jest Uskrzydlona Klepsydra, która ma świadczyć o ponadczasowym stylu oferowanych czasomierzy. Zegarki Longines to nie tylko elegancki design, ale również wysoka funkcjonalność i zastosowanie zaawansowanych technologii. Marka na stałe zapisała się w historii sportów poprzez wprowadzenie elektrycznej metody mierzenia czasów podczas wyścigów, które miały miejsce w 1912 roku. Od tamtego czasu stała się oficjalnym partnerem licznych wydarzeń sportowych o charakterze międzynarodowym, jak chociażby letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie. Co ciekawe, firma Longines odnotowała swoje zasługi także w lotnictwie, a szczególnie w nawigacji. Słynny Charles Lindbergh do nawigacji w swoim locie atlantyckim, od którego zależało jego życie, wybrał właśnie zegarek męski Longines. Chronometr okazał się niezawodny także podczas innych, historycznych wydarzeń. Na zegarek męski Longines zdecydował się również komandor Byrd w czasie zdobycia bieguna, a jego nawigacja i tym razem okazała się niezastąpiona.

Zegarki Longines, czyli mistrzostwo innowacji

Marka Longines nie ogranicza się wyłącznie do ciekawego wzornictwa. Stale ulepsza swoje produkty i sprawia, że są jeszcze bardziej funkcjonalne. Jest także pionierem innowacji w dziedzinie mechanizmów czasomierzy. Z tego względu została wielokrotnie doceniona. Zegarki męskie Longines, jak również ich żeńskie modele otrzymały liczne nagrody, w tym Grand Prix m.in. Antwerpia 1885, Paryż 1889, Bruksela 1897, Paryż 1900, Mediolan 1906, Brno 1914, Genua 1914, Paryż 1925, Filadelfia 1926 i Barcelona 1929. To jednak nie wszystkie osiągnięcia marki Longines. Łącznie zdobyła 10 Grand Prix i blisko 30 innych najważniejszych nagród w prestiżowych konkursach międzynarodowych. Tym samym ustanowiła wciąż niepobity rekord. Longines zegarki męskie stały się zatem najczęściej docenianymi czasomierzami na świecie.

Co wyróżnia zegarki Longines?

Zarówno zegarki damskie Longines, jak i męskie są wykone z wysokogatunkowych materiałów, które okażą się niezawodne w każdych warunkach, co zresztą już wielokrotnie udowodniły. Z tego względu chętnie korzystają z nich znane w świecie osobistości, na czele z głowami państw i członków rodów królewskich. Longines zegarki równie chętnie noszą gwiazdy filmowe, znani artyści czy wybitni sportowcy.W 2001 roku został sprzedany trzydziestomilionowy zegarek tej marki, a w 2007 roku świętowała swoje 175. urodziny. Mimo to nadal nie ustaje w tworzeniu nowych koncepcji i projektów. Z pewnością zachwyci nas jeszcze niejeden zegarek damski Longines, jak również jego męska wersja.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password


Problemy z logowaniem? Zadzwoń do nas: 734 470 476
OD WRZEŚNIA 2021 ROKU NASZ SKLEP ZMIENIŁ OPROGRAMOWANIE SKLEPU. STARE HASŁA DO KONTA KLIENTA SĄ NIEAKTUALNE - PROSIMY O SKORZYSTANIE Z FORMULARZA ODZYSKIWANIA HASŁA.